W dniach 19 i 20 października br. odbyło się w Krakowie kolejne spotkanie NEC Competence Days – realizowane w cyklu tematycznych, bezpłatnych szkoleń dla partnerów handlowych NEC. Szkolenia tego typu japoński producent prowadzi już od wielu lat i z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. Na spotkania zapraszani są partnerzy specjalizujący się w obsłudze wertykalnych rynków: np. branży medycznej, graficznej, czy DOOH. Tym razem, w krakowskim hotelu Best Western Premier spotkali się przedstawiciele firm skupionych wokół profesjonalnych instalacji AV. Była to już siódma edycja szkolenia  NEC Competence Days – Pro AV Solutions.

W trakcie VII edycji NEC Competence Days_ProAV - NEC po raz pierwszy w Polsce pokazał prototypy najnowszych monitorów wielkoformatowych z serii V oraz P, wyposażonych gniazdo compute slot umożliwiające pełną integrację z mini komputerem Raspberry Pi. Dodatkowo monitory te wyposażone będą w 36 bitową kalibrację sprzętową za pomocą tablic 3D LUT oraz innowacyjny system wyrównywania jednorodności podświetlenia ekranu. W jednej z sal wykładowych znajdowała się ściana wideo złożona z monitorów NEC UN551S wyposażonych w bardzo wąską ramkę obrazu 1.8mm! Wyświetlany obraz o rozdzielczości 5760 x 2160 pikseli robił na uczestnikach piorunujące wrażenie.

Dodatkowo podczas prezentacji zobaczyć można było przedpremierowy pokaz nowego projektora NEC PA803UL, który zostanie wprowadzony na rynek dopiero w przyszłym roku. Dysponujący jasnością 8000 ANSI lumenów projektor wyposażony został w elektrycznie sterowany obiektyw oraz zaawansowane funkcjonalności instalacyjne takie jak: emulacja ze standardu REC2020 oraz obsługa standardu HDR. Nowością był również laserowy projektor PX1004UL dysponujący jasnością aż 10 000 ANSI Lumenów! Producent zakłada, że będzie on obok projektora NEC PX803UL jednym z najbardziej zaawansowanych laserowych projektorów instalacyjnych na rynku. Warto podkreślić, że wszystkie prezentacje prowadzone przez NEC wspierane były przez nowe bezprzewodowe rozwiązanie NEC MultiPresenter, pozwalające na swobodną interakcję uczestników spotkania, dzielenie się treścią oraz prostą prezentację poprzez  WiFi. Frekwencja w tym roku przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na spotkanie do Krakowa przyjechało łącznie ponad 300 osób ze 179 firm.

NEC Competence Days cieszy się nie tylko uznaniem uczestników, ale coraz większej liczby partnerów i sponsorów. W tym roku wraz  z NEC wydarzenie współorganizowało i promowało aż 9 sponsorów. Obecną edycję szkolenia wsparli merytorycznie: Crestron Inc, Dexon, Edbak, Kramer Electronics Polska, Milestone AV Technologies z markami Projecta oraz Da-Lite, Phono Media, Polycom, Smart Signage Poland z marką Q-Better oraz SQM Digital Signage i Scala.
Po raz pierwszy w tej edycji imprezy odbył się również konkurs dla uczestników promujący aktywny udział w szkoleniu. Sponsorami między innymi byli: NEC Display Solutions, Crestron, Phono Media. Ufundowano łącznie 19 nagród. Nagrodą główną był projektor NEC V302W. 2-dniowe spotkanie nie mogło odbyć się bez specjalnego wieczoru z NEC. W tym roku wieczór umilił gościom niepowtarzalny Maciej Maleńczuk. Bezpośredniość, dowcip i przede wszystkim talent związanego z Krakowem artysty ujęły gości NEC.

„Organizacja tego typu szkolenia zawsze wiąże się z bardzo wytężoną pracą naszego zespołu, ale za każdym razem jest to wysiłek, który się opłaca. Zadowolenie naszych partnerów i efekty biznesowe to coś, co w zamian zyskujemy. W tym roku jestem szczególnie zadowolony, że już 9 dni po europejskiej premierze monitorów NEC z możliwością integracji mini-komputera Raspberry Pi udało nam się to rozwiązanie zaprezentować polskim integratorom właśnie w trakcie naszego szkolenia.” – powiedział po zakończonej imprezie Mariusz Orzechowski, Dyrektor Przedstawicielstwa NEC Display Solutions w Polsce.

 

 

 


 

Sharp NEC Display Solutions jest jednym z czołowych światowych dostawców monitorów LCD, ścian video, ekranów LED oraz projektorów. Polskie Przedstawicielstwo zlokalizowane w Krakowie działa już od 27 lat. Firma posiada szeroką ofertę monitorów desktopowych i wielkoformatowych, od modeli podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych takich jak chociażby: wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej, monitory do budowy ścian video, czy monitory interaktywne m.in. do zastosowań meeting rooms. Portfolio wyświetlaczy wielkoformatowych zamykają moduły LED, zarówno do instalacji indoor, jak i outdoor. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od przenośnych biznesowych projektorów, poprzez projektory instalacyjne, urządzenia do pracy ciągłej, aż po cyfrowe projektory kinowe.

Copyright NEC Display Solutions 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.