W dniach 14 i 15 października 2014 r. NEC Display Solutions zorganizował w Krakowie kolejne spotkanie w ramach NEC Competence Days – cyklu tematycznych, bezpłatnych szkoleń dla partnerów handlowych NEC. Szkolenia tego typu japoński producent prowadzi już od wielu lat i z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością.

NEC zaprosił do organizacji szkolenia trzech partnerów o komplementarnej ofercie: Polsound (jednego z największych dystrybutorów profesjonalnych systemów nagłośnieniowych i studyjnych w Polsce), Polycom (światowego lidera w zakresie zunifikowanych rozwiązań komunikacji i współdziałania) oraz firmę EDBAK (producenta profesjonalnych systemów montażowych do instalacji AV).

Frekwencja dwudniowej imprezy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na szkoleniu stawiło się 200 uczestników z całej Polski.

Suchacze zostali podzieleni na 2 grupy, po to by poszczególne wykłady i warsztaty mogły odbywać się dla mniejszego audytorium. Większość prezentacji polegała nie tylko na przekazaniu wiedzy teoretycznej, ale na równoczesnej prezentacji funkcjonalności poszczególnych produktów „na żywo”. Dlatego wystawa większości sprzętu odbywała się bezpośrednio w salach wykładowych. Taka formuła zyskała największe uznanie uczestników.

Wykłady NEC skupiały się w większości na produktach, które dopiero pojawią się w portfolio producenta lub są najczęściej wybieranymi rozwiązaniami przez integratorów AV. Zaprezentowane zostały nowości: laserowe projektory instalacyjne PX602UL, PX602WL, dotykowe monitory wielkoformatowe wyposażone w technologię Shadow Sense, monitory 4K od 24 do 98” oraz wiele innych ciekawych produktów. Jedną z ciekawszych prezentacji była ta, poświęcona bardzo popularnemu tematowi ścian wideo. Uczestnicy poza samymi produktami NEC przeznaczonymi do budowy ścian wielomonitorowych, zobaczyli praktyczne rozwiązania służące do tworzenia instalacji o rozdzielczościach UHD i wyższych, a także mogli zapoznać się z najczęstszymi błędami popełnianymi podczas skomplikowanych instalacji wideo.

 „Organizacja tego typu szkolenia zawsze wiąże się z bardzo wytężoną pracą naszego niezbyt dużego zespołu, ale za każdym razem jest to wysiłek, który się opłaca. Zadowolenie naszych partnerów i efekty biznesowe to coś, co w zamian zyskujemy.” – powiedział po zakończonej imprezie Mariusz Orzechowski, Dyrektor Przedstawicielstwa NEC Display Solutions w Polsce.

Firma Polsound zaprezentowała cyfrowe systemy mikrofonów bezprzewodowych oraz profesjonalne rozwiązania instalacyjne audio. „Oceniamy imprezę jako udaną i korzystną z punktu widzenia długofalowych kontaktów z uczestnikami tego spotkania. Podtrzymujemy naszą chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia.” – tak podsumował uczestnictwo w szkoleniu swojej firmy Paweł Danikiewicz, Dyrektor Handlowy Polsound.

W imieniu Polycom prelekcję o nowoczesnych rozwiązaniach do wideokonferencji poprowadził Product Manager Działu Systemów Sieciowych Veracomp Przemysław Kolasa.

Natomiast Grzegorz Bąk, Dyrektor Handlowy EDBAK ocenia udział w szkoleniu następująco: „Konferencja NEC Competence Days 2014 umożliwiła nam prezentację profesjonalnych systemów mocowań monitorów (modularna ściana wideo pop-out, wózek wideokonferencyjny do dwóch monitorów 60" lub jednego do 95") naprawdę szerokiemu gronu specjalistów z branży AV.”

Podczas 2-dniowej imprezy nie mogło zabraknąć wieczoru z NEC. Pierwszy dzień szkolenia zakończył się kolacją, karaoke i tańcami do muzyki na żywo.

Najlepszym podsumowaniem szkolenia jest wypowiedź, jakiej udzielił jeden z uczestników, Sławomir Skowroński, Senior Key Account Manager z TRIAS AVI: „Mając duże doświadczenie w uczestnictwie w tego typu wydarzeniach muszę powiedzieć, iż organizacja tych warsztatów to absolutna Liga Mistrzów. Prezentacje nie były nudne i już po pierwszym dniu widać było, że NEC to zespół zawodowców znających się na rzeczy. Firma NEC powinna być dumna z posiadania w swoich szeregach zawodowców z ogromną pasją, którzy potrafią przekazać w sposób zrozumiały swoim partnerom informacje dotyczące najnowszych rozwiązań technologicznych oraz bieżącej sytuacji związanej z rynkiem audiowizualnym. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo otwarty i dobrze przystępny dla słuchaczy tryb prowadzenia prezentacji przez Wojciecha Koska z NEC. Te warsztaty dzięki jego profesjonalnemu podejściu do słuchaczy nie zostaną zbyt szybko zapomniane.”

 

 

 

 

 


 

Sharp NEC Display Solutions jest jednym z czołowych światowych dostawców monitorów LCD, ścian video, ekranów LED oraz projektorów. Polskie Przedstawicielstwo zlokalizowane w Krakowie działa już od 30 lat. Firma posiada szeroką ofertę monitorów desktopowych i wielkoformatowych, od modeli podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych takich jak chociażby: wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej, monitory do budowy ścian video, czy monitory interaktywne m.in. do zastosowań meeting rooms. Portfolio wyświetlaczy wielkoformatowych zamykają moduły LED, zarówno do instalacji indoor, jak i outdoor. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od przenośnych biznesowych projektorów, poprzez projektory instalacyjne, urządzenia do pracy ciągłej, aż po cyfrowe projektory kinowe.

Copyright NEC Display Solutions 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.